Rijden en mennen
In verband met een tekort aan paarden klopt onderstaande informatie momenteel niet. Voor onze leden bieden wij externe spring- en dressuurlessen aan.
Wij bieden paardrijlessen aan aan studenten van de Faculteit Diergeneeskunde op verschillende niveau’s: gevorderde-beginners, half-gevorderden en gevorderden.
Doordeweeks zijn er op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond lessen, er wordt elke avond 2 uur les gegeven. De woensdagen hebben de paarden vrij en borrelen we gezellig samen in De Saloon. In elke les rijden 2 tot 4 paarden mee. Een les kost 15 euro. Op maandag en dinsdag wordt er les gegeven door Anoeska, zij geeft al les bij “De Solleysel” vanaf 2007. Op de donderdag en vrijdag wordt er les gegeven door Roxanne, zij is 1 januari 2022 begonnen bij ons.
Na de lessen wordt er gezellig samen gegeten en is er tijd voor een lekker drankje.
Lestijden
Lesuur 1: 18.15 – 19.15 uur
Lesuur 2: 19.15 – 20.15 uur
Voorrijden
Als je bij “De Solleysel” wilt komen rijden, dan geef je je op voor de voorrijdlijst. Iedere week komen er, indien er genoeg paarden beschikbaar zijn, een aantal mensen voorrijden. Dit houdt in dat de personen die bovenaan de wachtlijst staan worden benaderd en zij mogen een les bij één van onze instructrices komen rijden. Aan de hand hiervan krijgt de ruiter een niveaubepaling en kan diegene op de wachtlijst voor een vaste lesplek én op de invallijst komen te staan. Het is ook mogelijk om te komen voorrijden zonder uiteindelijk op de wachtlijst te komen voor een vaste les maar wel voor de invallijst. Indien een vaste lesser een keer niet kan komen rijden, dan zal diegene de invallijst benaderen. Hierdoor is er, ook als je nog geen vaste lesplek hebt, wel de kans om af en toe een les te komen rijden.
Beginnerscursus
Voor diergeneeskunde studenten die (nog) niet zoveel met paarden hebben, maar dit wel willen leren, bieden wij de beginnerscursus aan. Tijdens deze cursus leer je in 10 lessen de beginselen van het paardrijden, zowel het rijden als de omgang met paarden. Hierna classificeer je als niveau ‘gevorderde beginner’ en kan je je aanmelden om vast bij ons te komen lessen!
Bij V.S.R. “De Solleysel” wordt er ook wekelijks gemend met de Solleyselpaarden. Op woensdag, vrijdag en zondag gaat de mencommissie altijd wel met minstens één aanspanning op pad. Daarnaast organiseert de mencommissie ongeveer twee keer per jaar de mencursus.
Wil je een keertje mee mennen? Dat kan! Stuur dan even een berichtje naar mencommissie@solleysel.nl of kom een keertje langs in de Saloon.
Beau
Ras: Irish sport horse
Geslacht: Merrie
Afstamming: –
Geboortedatum: 01-05-2007
Zeg je snacks, dan zeg je Beau. Deze gevlekte topper wordt inmiddels al een wat oudere dame. Ze is erg lief en houdt enorm van een snack. Helaas voor Beau heeft ze aanleg om een lekkere vetlaag aan te leggen en mag ze alleen zo nu en dan een kleine snack. Haar vlekken geven haar een eigenwijze blik en dat is ze ook zeker. Beau geniet enorm van een buitenritje en loopt dan lekker fanatiek door.
Brianna
Geboortedatum: 05-05-2006
Colinda
Ras: KWPN Tuigpaard
Geslacht: Merrie
Afstamming: Ulandro x Ursuline
Geboortedatum: 29-06-2007
Colinda is een geweldig menpaard en staat dan ook meerdere keren per week voor de wagen. Ze is een tuiger en als ze geknot wordt laat ze dat ook merken en gaat de echte tuigermodus aan. Ze geeft dan een mooi showtje weg waarbij ze voetjes ver van de vloer komen. Daarnaast is ze altijd in om iets leuks aan de hand te doen. Zo kan ze bijvoorbeeld erg goed voetballen.
Cuzdine
Ras: KWPN Tuigpaard
Geslacht: Merrie
Afstamming: Ganges x Uldine
Geboortedatum: 09-05-2007
Deze lieve merrie wordt graag als een prinsesje bedient en laat ook merken als ze ergens niet mee eens is. Toch is ze tijdens het onderwijs erg braaf en geniet ze graag van een borstelbeurt. Cuzdine werkt zowel aan de hand als onder het zadel. Een leuk feitje is dat Cuzdine niet van spiegels houdt.
Diandra
Ras: KWPN
Afstamming: Aeolus x Ubiola
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 06-10-2008
Diandra is een grote merrie die af en toe niet precies weet dat ze zo groot is. Ze is erg lief en relaxed. Een beginner loopt zo met haar weg, maar onder het zadel kan het nog wel eens hard werken zijn. Een schiktraining op zijn tijd vindt ze ook erg leuk. Helaas hebben wij Diandra in januari 2025 moeten laten gaan.
Eliot
Ras: KWPN Rijpaard
Geslacht: Ruin
Geboortedatum: 31-05-2009
Eliot is een leuke KWPN’er, hij vindt het heerlijk om aan het werk te gaan en vind alles wat er langs komt erg interessant. Een grappige eigenschap is dat Eliot altijd iets in zijn mond wil hebben en pakt daarom regelmatig zijn eigen halstertouw vast. Ook zijn de dekens van zijn paardenvrienden in de paddock niet veilig voor hem, want hij pakt deze ook vast en trekt er dan aan. Morette is Eliot’s grote vriendin en zij spelen dan ook altijd samen in de paddock.
Emilita
Ras: KWPN Rijpaard
Geslacht: Merrie
Afstamming: Nassau x Monalita
Geboortedatum: 31-05-2009
Emilita is ook een van de oudere onderwijspaarden. Deze dame kent alle fijne kneepjes van het werken aan de hand en loopt zo nu en dan kleine ritjes onder het zadel. Ze is super braaf en is dan ook een super leerpaard voor studenten die meer ervaring willen opdoen met paarden of bijvoorbeeld het werken aan de hand. Verder is het een echte merrie en moet erg geen paard tussen haar en haar eten in gaan staan.
Ennia
Ras: KWPN
Afstamming: Zjengis khan x Ouverture-ircodina
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 15-07-2009
Dit onderwijspaard is een echt prinsesje. Stiekem houdt ze heel erg van aandacht, maar dat laat ze niet altijd merken. Ennia hoort ook bij de oudere solleypaarden. Vroeger was ze geliefd als rijpaard en nu geniet ze van het werken aan de hand werken. Daarnaast heeft ze ook heel wat fans die haar regelmatig komen borstelen.
(Mc)Flurry

Ras: Appaloosa x KWPN Tuigpaard
Afstamming: –
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 04-2020
Ze is een kruising van een tuiger en een appaloosa. Het is een heel lief knuffelpaard, maar ze is nog jong en vindt veel dingen spannend, zeker als ze alleen is. Ze houdt van aandacht en kan erg genieten van een lange poetsbeurt en veel kriebels
Gelonka
Ras: KWPN Tuigpaard
Afstamming: Atleet x Wilonka
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 17-03-2011
Gelonka is een vosmerrie en gedraagt zich hier ook zeker naar. Als ze iets spannend vindt, gooit ze haar benen hoog in de lucht. Ondanks dat ze soms wat verwaand kan kijken houdt ze stiekem erg van wat kriebels. Gelonka vindt het leuk om aan de hand te werken en lekker aan de slag te gaan.
Gin
Ras: Trakehner
Afstamming: Albaran XX x Heim Queen
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 24-05-2011
Gin is een grote vriendelijke reus die enorm geniet van een borstelbeurt. ALs ze iets spannend vindt vergeet ze het concept persoonlijke ruimte en kruipt ze graag in je. Ze is al eerder Solleypaard geweest en is na een pauze nu weer terug, Ze is vanwege haar karakter geliefd in het onderwijs
Midsimmer
Ras: Fries
Afstamming:
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 28-06-2012
Midsimmer is een knappe fries die erg van aandacht houdt. Met een borstelbeurt en wat knuffels maak je haar dan ook erg blij. Midsimmer was vroeger managepaard, maar staat nu alweer een hele poos bij ons als solleypaard. Als ze aan het werk mag, is ze erg voorwaarts en loopt ze het liefst zo hard mogelijk. Als een echte fries heeft ze natuurlijk een volle staart een mooie manen. Deze zijn uitermate geschikt om te oefenen met vlechten.
Morette
Ras: KWPN Rijpaard
Afstamming:
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 28-06-2017
Morette is een merrie met een goed gevoel voor humor. Ze is erg grappig en wordt samen met Eliot ook wel ‘’the muppets’’ genoemd. Ze vindt het heerlijk om rond te rennen door de paddock. Als ze net in de paddock wordt gezet geeft ze dan ook graag een showtje weg en maakt ze allerlei gekke sprongen. Zowel met werken aan de hand als onder het zadel moet Morette nog erg veel leren.
Nasi
Ras: NRPS
Afstamming: onbekend
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 21-12-2016
Snowball
Ras: Welsh pony
Afstamming:
Geslacht: Merrie
Geboortedatum: 08-05-2015
Snowball is onze kleine pony. Ondanks haar kleine formaat is het een pittige tante. Ze is erg geliefd in het onderwijs en wordt daarbuiten gereden door kinderen en loopt meerdere keren per week aan de lange lijnen. Ze is erg enthousiast met werken, maar vindt gekke dingen nog wel spannend. Omdat Snowball wel erg onderzoekend is, is het super leuk om een schriktraining met haar te doen.
De paarden van “De Solleysel” staan natuurlijk in het onderwijs, maar daarnaast verdienen ze ook de nodige aandacht en beweging. Dit kan jij als diergeneeskunde student doen!
Om bijrijder te worden kan je je opgeven voor de paard(en) die op dat moment op zoek zijn naar een nieuwe bijrijder. We vragen je dan om een keertje voor te komen rijden en dan kijken we of er een klik is tussen jou en het paard. Wordt je uitgekozen, dan kun je helemaal aan de slag met je nieuwe bijrijdpaardje.
Het is belangrijk om te kijken naar wat je paard aan kan en zo een training te bedenken, uiteraard helpen we je daarbij. We vragen geen financiële bijdrage, enkele dat je helpt met de paarden in de weekenden en vakanties buiten zetten en binnen halen.
Naast rijden is het ook erg fijn als je longeren en werken vanaf de grond ook leuk vind gezien je dit toch regelmatig in die positie staat. Buiten al het paardengepraat om doen we onderling met de bijrijders ook leuke dingen zoals het bijrijdersuitje!
Wanneer we op zoek zijn naar een nieuwe bijrijder, zal er een inschrijfformulier op de Solleysel prikborden in het Androclus en bij De Saloon hangen, en zal op onze sociale media een oproep gedaan worden.
Wil je bij ons komen paardrijden, stuur dan een mail naar bestuur@solleysel.nl of kom even langs in De Saloon!














